Ahoj jsem Přemek pocházím z Rokycan, je mi 14 let.Mam moc rád přírodu tyto stránky jsou taky věnované hlavně přírodě no taky jezdím na kolečkových bruslích no a to je asi tak všechno jo taky chci se dostat na vysokou lesnickou školu známky na to mam no teď je to všechno díky
Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb
 

WELCOME MY WEB

 

Krmelce a Krmítka

Krmelec
Krmelec je jednoduchá dřevěná stavba umístěná nejčastěji v lese, která slouží pro přikrmování zvěře. Přikrmování se obvykle provádí v zimním období, kdy je nedostatek potravy a není k dispozici zelené píce.
Do krmelce se zakládá seno pro přikrmování lesních savců z čeledě jelenovitých (jelen, daněk, srnec apod.). Kromě toho bývají krmelce ještě doplněny o korýtka, kam se vkládá tzv. liz, což jsou obvykle větší hroudy kamenné či hořečnaté soli, které zvířata v případě potřeby olizují a doplňují si tak chybějící tělesné soli.

Krmítko
Krmítko pro ptáky je jakékoliv zařízení vhodné pro předkládání potravy pro ptáky.
Používá se pro přikrmování ptáků především v zimě za holomrazů nebo při sněhové pokrývce, kdy ptáci obtížně hledají potravu.
Potrava vhodná do krmítek: semena, loupané ořechy, ovesné vločky, houska (neslaná), nastrouhaná mrkev, tvaroh, maso nakrájené na kousky, vnitřní sádlo, lůj.
Potrava nevhodná do krmítek: čerstvé pečivo, slané pečivo, plesnivé pečivo, …
 
Informace o zpracování osobních údajů |  Prohlášení o Cookies |
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one